Стандартні діаметри труб
Стандартні діаметри труб
Діаметри труб є основним параметром при їх маркування, поряд з товщиною стінки і матеріалом.
Для серійних труб діаметри в залежності від призначення і використовується при їх виробництві матеріалу регламентуються відповідними державними стандартами (ГОСТ) або технічними умовами (ТУ).
- Самое качественное производство труб различного диаметра и толщины, широкий ассортимент продукции высокого качества по самым приемлемым и низким ценам
Стандартні значення діаметрів труб:
сталевих
чавунних
Мідних і алюмінієвих
Полімерних і комбінірованнихМаркіровка і умовні позначення сталевих труб повинні включати типорозміри поперечного перерізу (Діаметр труби і товщину стінки), матеріал і номер ГОСТ або технічного условія.В деяких випадках маркування може містити додаткові відомості, наприклад виробника труб, їх довжину, номер партії, дату виготовлення і іншу необхідну інформацію.
Однією з найважливіших характеристик сталевої труби вважається її діаметр (D). На підставі цього параметра виробляються всі необхідні розрахунки при проектуванні об'єкта. Як підібрати діаметр, щоб не помилитися? Діаметри металевих труб стандартизовані і повинні відповідати значенням ГОСТу 10704-91. Умовно вони розбиті на кілька підгруп: Великі - 508 мм і вище; Середні - від 114 до 530 мм; Малі - менше 114 мм
Малий D металевих виробів в основному застосовується для прокладки водопроводів в житлових будинках. Середній D металевих трубопроводів використовується для прокладки міського водопроводу. Такі водопровідні труби використовують промислові системи, що займаються видобутком сирої нафти. Великі розміри сталевих трубопроводів знайшли застосування в створенні і прокладання магістральних нафтопроводів. Вони ж застосовуються і в газовій індустрії. За таким трубопроводах відбувається подача газу в будь-який куточок планети.
Внутрішній діаметр Цей розмір металевої труби (Dвн) може мати різні значення. Причому значення зовнішнього D завжди залишається незмінним. Щоб стандартизувати діаметр труб для водопроводу, проектувальники користуються спеціальним значенням, званим «умовним проходом». Такий діаметр має своє позначення Dу. По суті, умовним проходом є мінімальне значення внутрішнього діаметра даного вироби, округлене до цілого числа. Округлення завжди виконується тільки в сторону максимального значення. Значення умовного D регламентується ГОСТом 355-52.