Електронні гроші
Своєю появою електронні гроші зобов'язані розвитку інтернету. У міру зростання популярності всесвітньої павутини відкривалися нові ринки. Великого поширення набули інтернет-магазини і платформи різного виду з продажу товарів і послуг. У них можна було зробити покупку в режимі онлайн. Але відразу ж постало питання про оплату. Адже якщо магазин знаходився в іншій країні, то, як швидко і безпечно здійснити оплату за придбаний товар? І рішення з'явилося у вигляді електронних грошей.
- Вы можете моментально осуществить вывод webmoney по лучшим курсам быстро и надежно по самым выгодным условиям
Вперше їх випуск налагодив доктор наук з Каліфорнії Девід Чаум. У 1994 році він заснував компанію DigiCash, в рамках якої почав випускати електронну валюту під назвою еCash. Також він розробив платіжну систему з однойменною назвою, яка була прийнята деякими банками. Перший рік діяльності компанії приніс їй тисячу користувачів і співпрацю з 90 торговими точками. Сьогодні ці цифри здаються смішними, але тоді вони позначали непоганий результат. Однак, DigiCash так і не вдалося завоювати довіру масового споживача і компанія, в кінці кінців, оголосила себе банкрутом. Проте, Девід Чаум набув статусу батька електронної валюти.
Наступні спроби стали більш успішними і в Америці, державі, де вперше з'явилися електронні гроші, почали свою діяльність сервіси зі світовим ім'ям - MoneyBookers, PayPal і інші. Не стали винятком і пострадянські держави, де широко поширені такі платіжні системи, як Яндекс.Деньги і WebMoney. Ідея Девіда Чаум послужила підставою для створення десятків найбільш вдалих проектів. І через якихось п'ятнадцять років електронна комерція стала повсякденним явищем, яка склала гідну конкуренцію навіть самим солідним банківським установам.
На сучасному етапі, електронні гроші, широко використовуються практично у всіх сферах життя. З їх допомогою можна оплатити не тільки необхідні покупки в інтернет-магазині. Платіжні системи дають можливість погасити заборгованість за комунальні послуги, оплатити штраф і державне мито, не виходячи з дому. Завдяки електронним платежах, люди можуть оперативно відправити кошти своїм рідним і друзям як всередині однієї держави, так і за її межами. Основними перевагами електронних грошей перед традиційними паперовими купюрами є:
Зручність використання.
Оперативність здійснення транзакцій.
Високий рівень безпеки платежів.
У майбутньому, вони остаточно витіснять традиційні фідуціарні банкноти з фінансового Олімпу.