Навигация+

Звідки вода потрапляє в свердловину?

Опубликовано Май 15, 2020 – 04:44

Дуже багато хто уявляє водоносний горизонт, як якусь річку, що протікає в земних надрах між шарами водотривкого грунту.

Свердловина на дачі пробурена до цієї річки, і насос подає річкову воду в систему водопостачання. Однак все трохи не так. Підземні води просочують, немов губку, пористі породи грунту. Буріння свердловини проводиться до тих пір, поки не будуть досягнуті ці породи.

К вашему вниманию Диагностика и ремонт в Киеве - это ремонт турбин разной сложности, продажа высококачественных импортных автомобильных турбокомпрессоров по демократичным ценам.

Характерною особливістю досягнення потрібної глибини є невеликий білий пісок, візуально нагадує річковий. Безпосередніми джерелами води у водоносному горизонті є і атмосферні опади, і довколишні водойми, в тому числі, і болота.

Процеси заповнення водоносних шарів відбуваються дуже повільно. Тільки лише, при порушеннях правил експлуатації свердловин, водоносний горизонт прискорено заповнюється поверхневими водами, природною фільтрації стає явно недостатньо, і якість води помітно знижується. У подібних випадках експертиза виявляє в складі води характерні включення, які можна побачити і неозброєним оком.

Наприклад, «маслянисті плями» на поверхні означають наявність у воді розчиненої двоокису заліза, що характерно для болотної води. А наявність жовтої плівки і специфічного запаху - свідчить про розчинений трьохвалентний оксид заліза.

Багато дачних ділянок розташовано в береговій зоні озер і річок. До свердловин в таких місцях потрібно проявляти особливу увагу. Весняний паводок несе «верховодку» в берегові свердловини. Дачники зі стажем можуть пригадати і дрібну рибку в своїх свердловинах.

Разом з тим, незважаючи на певні недоліки, водозабір з глибинних свердловин набагато краще вибору відкритого водоймища на роль джерела водопостачання. Незважаючи на високу вартість бурових і гідрогеологічних робіт, при термінах експлуатації понад чверть століття, ціна річного використання свердловини виглядає зовсім незначною.

Фахівці рекомендують проводити бурові роботи далеко від заплав і берегових зон природних водойм. Оскільки, це може гарантовано забезпечити надходження води в свердловину безпосередньо з водоносного горизонту. Однак, пошуки місця буріння - це прерогатива виключно професіоналів.

В іншому випадку існують ризики невиправдано великих витрат на проведення гідрогеологічних досліджень для будівництва свердловини.


Похожие публикации