Навигация+

Застосування теплообмінників

Опубликовано Декабрь 24, 2017 – 20:40

Теплообмінник пристрій, що передає тепло від одного джерела теплоти іншому, виключаючи при цьому безпосередній контакт теплоносіїв. Тому теоретично теплообмінник можна встановити в будь-якій системі опалення, головне щоб від цього була користь, оскільки вартість самої системи опалення при цьому зростає прямо пропорційно навантаженню, або просто вартості самого встановлюваного теплообмінника з регулюючої вимірювальної та контрольної апаратурою.

  •  Теплообменник обеспечивает обмен теплом между двумя средами, благодаря ему не происходит резкого перепада температур, что продлевает срок службы пластинчатого теплообменника и отопительного котла, предлагаем купить недорого по самой доступной цене 

Головна область застосування теплообмінників в системі опалення це незалежна система теплопостачання. Щоб зрозуміти, навіщо нам це потрібно необхідно зробити невеликий екскурс в природу наявних у нас в країні теплових сетей.Существуют дві схеми опалення або як правильно говорити теплопостачання. Залежна система опалення, з якої ми все хороше знайомі, це коли котел, нагріваючи воду, подає її по трубопроводах прямо в опалювальні прилади - батареї опалення в квартирі, минаючи теплообмінник. Звичайно, в такій схемі є тепловий пункт, що регулюють і вимірювальні прилади, іноді встановлюється погодозалежна автоматика. Тільки без теплообмінника впливати на температуру в батареях, а значить, в цілому в квартирах ми можемо тільки в сторону зменшення температури.

Для котлів в котельні така схема теж не зручна, вона вимагає великих насосів, котли і труби теплової мережі працюють як гармошка, від того рвуться постійно, а про витоки тепла і втрачених при цьому втрати тепла краще і не згадувати. Зате на первинному етапі без установки теплообмінника в системі опалення виходить досить дешево, але не ефективно, котельня не знає, скільки тепла потрібно кожному, а споживач не в силах впливати на вироблення тепла для опалення, звідси Перетоплять і низька енергетична ефективність такої системи опалення без розділового теплообменніка.Теплообменнік в такій системі опалення головний прилад дозволяє економити. Звичайно, заощаджує не він, він тільки відокремлює середовища один від одного, економить автоматика. Як економить? Ось приклад незалежної системи опалення - сучасна централізована опалювальна система, в ній є один головний тепловий пункт, що розподіляє тепло і додаткові теплообмінники для кожного споживача встановлені вже в ІТП житлових будинків.

Від котельні до центрального теплового пункту, де встановлений головний теплообмінник, тепло подається в жорсткому, фіксованому тепловому режимі - наприклад 95 градусів на подачі і теоретично 70 градусів на обратке. В котельні не потрібна автоматика і оператори, потужність насосів і діаметр труб теплової мережі можуть бути набагато менше, витоків в контурі котлів немає за своєю природою. Іноді теплообмінник великої потужності встановлюють безпосередньо в системі опалення котельні, тоді контур виходить подвійним і в котлах, через малий об'єм теплоносія у внутрішньому контурі, відсутній накип, котли служать вічно.


Похожие публикации