Навигация+

​Масивна дошка: способи і технологія укладання

Опубликовано Июнь 2, 2019 – 11:54

Масивна дошка - надійне і якісне покриття для підлоги. Виконана з цілісних фрагментів дерева, вона вимагає особливих умов укладання.

Особливості укладання масивної дошки

Особливість роботи з цим видом покриття визначається тим, що вона більше ніж паркет деформується при коливанні рівня вологості і температури. Перед тим, як приступити до укладання, масивну дошку ретельно сортують. Сортування відбувається за двома показниками: за розміром і по відтінку. Сортування слід проводити безпосередньо в приміщенні, де буде проводитися укладка. Ця вимога викликана тим, що цей матеріал може бути деформований навіть в процесі доставки.

Прежде, чем отдавать предпочтение юридической компании Касьяненко и партнеры, предварительно ознакомьтесь с отзывами клиентов, сделать это можно по ссылке https://www.otzyvua.net/yuridicheskaya-kompaniya-kasyanenko-i-partnery/review-696070 прямо сейчас.

Масивна дошка: способи і технологія укладання

Перед тим, як приступити до укладання, необхідно ретельно підготувати поверхню підлоги, розрахувати розташування і прикріпити основу.

Крім ретельного підгону планок під час сортування, важливо пам'ятати про допоміжних матеріалах, які знадобляться під час укладання. В першу чергу мова йде про клей. Вибираючи клей для укладання масивної дошки, перевагу варто віддати однокомпонентному поліуретановому клею. Такий клей не містить (або містить мінімальну кількість) вологи, що дозволить в кінцевому підсумку уникнути деформації деревини. Також можна використовувати двокомпонентний клей. Перевага однокомпонентних клеїв для укладання також полягає в тому, що вони більш еластичні. Саме завдяки еластичності однокомпонентних клеїв можливі зрушення в дерев'яному покритті підлоги, які не впливають на його міцність і цілісність.

Масивна дошка технологія укладання

Більшість фахівців сходяться на думці, що для кріплення масивної дошки доцільно використовувати саморізи. Деякі майстри, під час укладання, використовують дюбель-цвяхи, але такий вид кріплення менш надійний, оскільки дюбель-цвяхи притискають матеріал до основи менш надійно і як наслідок можлива деформація. Щоб цього уникнути, доцільно використовувати спеціальні саморізи. Для того щоб в момент укладання дошка не була розщеплена саморізами, в кожній дошці заздалегідь проробляють спеціальні отвори.

Технологія укладання масивної дошки

Практика укладання такого специфічного матеріалу, показує, що перед тим, як закріпити планки, важливо стягнути спеціальними пристосуваннями.

Технологія укладання паркетної дошки

Бажано довірити процедуру укладання фахівцям, оскільки навіть незначна помилка під час укладання може призвести до того, що підлога буде покладений неправильно, або деформований вже в процесі експлуатації.

Подальша обробка підлогового покриття

Після того, як масивна дошка буде укладена, можна приступати до нанесення на її поверхню лакофарбових матеріалів. Для неї використовують різні способи обробки: вибір того чи іншого способу обумовлений особливостями приміщення, його функціональним призначенням і задумкою дизайнера. Крім нанесення лаків і фарб, вона може бути піддана процедурі брашірованіе (штучного старіння), морения або термообробки.

Масивна дошка: процедура брашірованіе

Якому типу укладання віддати перевагу - питання, яке належить вирішити вам, однак перед тим як прийняти рішення, проконсультуйтеся з досвідченим технологом. Він же підкаже, який тип клею вибрати, і які саморізи для масивної дошки краще підійдуть. Залежно від характеристик приміщення, типу і виду деревини майстри можуть запропонувати вам три основних види укладання: укладання на фанерне або OSB підставу; укладання на стяжку; укладка на «чорновий» підлогу.


Похожие публикации