Навигация+

​Про що говорить плямистий знос шини автомобіля по краю?

Опубликовано Июнь 1, 2018 – 17:25

Шини - найважливіший елемент, що забезпечує контакт шасі транспортного засобу з дорожнім покриттям. Від них залежать маневреність і комфорт під час їзди. Однак іноді з'являється нерівномірний знос шин, який несе загрозу, так як втрачається здатність забезпечувати необхідне зчеплення з дорогою. Плямистий знос по краю шини вказує на одну з кількох можливих проблем. Несправні елементи підвіски або невідрегульовані кути установки коліс відповідають майже за всі проблеми з зносом шин, а особливо за його плямистий характер у вигляді лисин на протекторі.

огляд шини

Оглядати шини найкраще, коли вони не на землі, так як є можливість їх прокрутити і перевірити. Піднімають колеса по одному або парами за допомогою домкрата і страхувальних опор. Плямистий знос краю шини буде виглядати як чергуються лисини, в яких невеликі ділянки гуми стерлися, утворюючи окремі виїмки. Не варто плутати з пилкоподібним зносом, при якому одна сторона смуги малюнка протектора виглядає потертій, в той час як інша має загострений, пильчатий край. У разі плямистого зносу, провівши пальцем по шині, можна відчути окремі поглиблення і піднесення.

Проблеми з підвіскою: амортизатори

Именно тут снять арест с машини по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Одна з найбільш поширених проблем, пов'язаних з плямистим зносом шин, - це несправні амортизатори. Усередині труби або циліндра будь-якого гідравлічного амортизатора, окремого або в складі койловеров підвіски макферсона масло знаходиться під тиском. Робоча рідина не може спонтанно переміщатися по трубі. Зношеність амортизатора або витік масла дозволять шині підскакувати, що призведе до потертості або виїмок на протекторі. З зношеними або пошкодженими амортизаторами машину буде підкидати більше, ніж зазвичай. При високих швидкостях така втрата контакту з дорожнім покриттям викликає стирання гуми в окремих ділянках.

Проблеми з колесами: балансування

Неотбалансірованние колеса - можлива причина плямистого зносу шин. Неправильна балансування або відпали з обода балансувальні тягарці роблять одну сторону колеса важче. Це призводить до підстрибування або нестабільного плямі контакту з дорогою. При високих швидкостях дисбаланс коліс може стати причиною вібрації, що відчувається в кермі.

Проблеми з підвіскою: кульові опори і ступичні підшипники

Плямистий знос шини може бути сигналом, що кульові опори відпрацювали своє. На них припадає більша частина ваги передньої частини автомобіля. Крім того, вони забезпечують рухливість нижнього важеля. Знос кульового шарніра призводить до збільшення зазору, розхитування вгору-вниз і в сторони. Така свобода рухів змушує шину ненадовго втрачати контакт з дорогою. В результаті виникає плямистий характер зносу. Збільшений люфт ступичні підшипників призводить до нерівній траєкторії і крену колеса. Підшипники повинні поставлятися з мастилом і бути відрегульованими відповідно до специфікації виробника.

Проблеми з підвіскою: наконечники рульових тяг і сайлентблоки

Наконечники рульових тяг утримують рульовий привід між картером рульового механізму або сошкою і колесом. Знос шарнірів рульових тяг призводить до розхитування рульового управління переважно в горизонтальній площині, але при значному зносі і у вертикальній теж. Знос сайлентблоков верхнього і нижнього важелів викликає підстрибування осі обертання колеса, що призводить до нестабільного контакту з поверхнею дороги. При проїзді нерівностей зламані або зношені сайлентблоки верхнього важеля часто виробляють різкий стукіт або глухий металевий звук. Механік зможе визначити, чи потребують ваші сайлентблоки або наконечники рульових тяг в заміні.

Проблеми з підвіскою: осаду пружин

Пружини і листові ресори підтримують раму або кузов транспортного засобу над мостами або колесами. Цим пружним елементам підвіски властиво з часом просідати, зменшуючи кліренс. Збільшена осаду призводить до підскокам, часто створюючи ритмічні рухи вгору-вниз. При таких умовах можливий знос і інших деталей підвіски: кульових опор, ступичні підшипників, наконечників рульових тяг і поворотних кулаків. Надмірне підскакування автомобіля може привести до плямистого зносу шин.

Проблеми з шинами: низька якість

У шин є показник зносостійкості, що залежить від кількості технічного вуглецю в гумової суміші, використаної при виготовленні. Низькоякісні шини містять менше технічного вуглецю, що сприяє комфортній їзді, однак більш м'який матеріал швидше стирається. Коли елементи підвіски починають зношуватися, плямистий знос на такій шині з'явиться швидше, ніж на більш жорсткою або високоякісної. Шини з коефіцієнтом зносостійкості 200 і менше не прослужать так довго, як ті, у яких він дорівнює 300 і більше.


Похожие публикации