Навигация+

​Армування газобетонних стін

Опубликовано Июнь 2, 2019 – 11:50

При будівництві приватного будинку достатньою буде стіна, без допоміжного утеплення, зведена товщиною в 300-400мм і щільністю близько 500 кг на метр кубічний. При таких стінах з газобетонних блоків в будинку повністю забезпечується комфортний мікроклімат. Основний мінус цього матеріалу, хоч як це парадоксально, це його пористість, яка з закінченням часу веде до розущільнення матеріалу, утворення тріщин, і як наслідок до руйнування конструкції.

Компания Касьяненко и партнеры занимается не только юридической деятельностью, но и покупкой положительных отзывов, убедитесь сами посетив наш ресурс.

Армування газобетонних стін

При зведенні стін з газобетонних блоків краще використовувати не звичайний розчин кладки, а спеціальні клеї, при використанні якого не тільки підвищується фортеця зведених стін, але і знижується тепло життя на вулиці в цілому, але це не сприймати як за правило

Чи впорається з першим недоліком нам допоможе організація гарної гідроізоляції будинку. А ось від другого нам допоможе позбутися дотримання всіх технологій будівництва, а саме як ви зрозуміли з назви: армування газобетонних стін. Оскільки армування стін пов'язано з додатковими витратами, багато хто починає замислюватися варто вкладати гроші, чи ні, і тут думки всіх будівельників поділяються на кілька «фронтів», одні наполягають на тому щоб розглядати всі варіанти окремо, багато хто говорить про обов'язкове армування всіх отворів і декількох нижніх рядів, деякі про обов'язкове армування через кожен третій ряд ну і так далі. На мою особисту думку, армування необхідно в будь-якому випадку і не тільки по рядове, а й після поверхова армування приміщення, в просто народі зване армопояс. Деякі запитають, навіщо це потрібно, адже газобетонні блоки відповідають всім характеристикам по фортеці? Про це ми і поговоримо трохи далі.

Для чого необхідно армування?

При зведенні стін з таких блоків, наявність армування є обов'язковою умовою, хоч і не впливає на несучу здатність самої кладки. Пов'язано це з тим, що блоки, незважаючи на значну міцність на стиснення, майже не здатні піддаватися розширенню. У зв'язку з чим підвищується вірогідність підвищення «волосяних» тріщин з часом. Поява таких тріщин не впливає на несучу здатність споруди, але вигляд самого будинку втрачає свою привабливість, і з цією проблемою не може впоратися навіть штукатурка. Це в кращому варіанті, при гіршому ж «розкладі» по швах підуть більш глибокі щілини, які в самому прямому сенсі, будуть продуватися, що колосально вплине на теплоізоляцію будівлі. Причин, що викликають появу тріщин, можна назвати безліч, основні з них: усадка стін після весняних відлиг, значні перепади температури, вітрове тиск і так далі. При кладці газобетонних блоків на піщано-цементний розчин, його неправильне приготування також може привести до дефектів будівлі, тому слід ретельно підходити до цього питання. Як я вже згадував, фахівці рекомендують проводити кладку на спеціальні клеї, що зменшує шви, а значить і містки холоду, збільшує міцність кладки, зменшує час будівництва.

Для чого необхідно армування газобетонних стін

Необхідна кількість арматури

Кількість арматури при армуванні газобетонних стін визначається в залежності від товщини самої стіни, так при кладці до 200мм достатньо однієї арматури. Так що проектуючи свій будинок необхідно передбачити і врахувати всі можливі фактори які як або можуть вплинути на цілісність конструкції. В першу чергу необхідно проводити посилення більш «слабких» точок, наприклад, довгу стіну, особливо якщо вона часто піддається вітровим навантаженням. Обов'язковому армуванню піддаються ряди які лежать безпосередньо на самому фундаменті, зони віконних і дверних перемичок, блоки розташовані під віконними прорізами, кожен четвертий ряд стіни мають довжину більше шести метрів і всі елементи несучі підвищене навантаження. Багато майстрів проти такого варіанту армування газобетонних стін, грунтуючись на тому що, арматура, укладена між радами, порушує товщину швів і призводить до збільшення містків холоду. Так, це правильна думка, але якщо правильно робити армування, і використовувати арматуру малого перетину, ці нюанси повністю виключаються.

Армопояс газобетонних стін

Якщо армування газобетонних стін не викликає гучних протиріч, то від пристрою армопоясу багато хто намагається відмовитися, в першу чергу через збільшення витрат на будівництво приміщення. Відмовлятися від пристрою армопоясу, я б край не рекомендував, оскільки він рівномірно розподіляє навантаження на стіни (особливо це важливо при монтажі дерев'яного перекриття будинку), і забезпечує всієї конструкції геометричну незмінність.






Похожие публикации