Навигация+

Український флот, який «Росія розбирає на запчастини», зняли журналісти

Опубликовано Май 31, 2017 – 22:44

Запчастини Росія - бортжурнал Hyundai Lantra 1.6i Вогник |  DRIVE2

Знімальна група телеканалу «Звезда» вирішила перевірити заяви української влади про те, що Росія користується «відібраним» на додачу до Криму військовим флотом України.

Єдиний підводний човен «Запоріжжя», яка вважалася в складі ВМС України, виглядає гнітюче: несправні прилади, проржавілий корпус і двигуни, що не запускалися роками. Щоб вона не потонула, її довелося приварити до металевих опор. Потрапити в неї неможливо, а наближатися дозволяється не більше ніж на 100 метрів. Субмарині скоро 50 років, і її бойові і ходові можливості давно застаріли.

Для порівняння: поруч з «Запоріжжям» російські дизель-електричні підводні човни останнього покоління, проекту «Варшав'янка», озброєні «Калібрами». Моряки НАТО прозвали їх «чорними дірами» за колір корпусу і безшумність.

«Якщо корабель не ходить в море хоча б півроку - це металобрухт! У Чорноморського флоту зараз сучасні кораблі, які ні в яких їх залізяках не потребують! Українські кораблі вже давно списані, їх і залишили тільки тому, що вони небоєздатні та неремонтоздатність », - розповів віце-адмірал начальник штабу, перший заступник командувача Чорноморського флоту в 1992-1997 роках Петро Святашов.

Поруч з підводним човном стоять українські кораблі «Луцьк», «Тернопіль» і «Костянтин Ольшанський», які, за словами командувача ВМС України, «Росія розбирає на запчастини». Фахівці, щоправда, стверджують зворотне: ці кораблі не годяться для морських походів, а їх деталі - навіть для запчастин.

«Ці кораблі ВМФ РФ не потрібні ні в якому вигляді. Вони вкрай зношені і не мають ніякої цінності, вони застаріли », - заявив військовий експерт Костянтин Сівков.


Похожие публикации