Навигация+

Освітлення спортмайданчиків

Опубликовано Декабрь 27, 2017 – 20:37

Як показують дослідження, самопочуття і мотивація відвідувачів спортмайданчиків дуже сильно залежить від якості і рівня його освітлення. Зокрема, недостатність освітлення і множинні тіні на спорядження призводять до зниження працездатності і швидкої стомлюваності, в той час як яскраве світло холодної тональності підвищують загальний тонус, самопочуття і результативність тренувань.

  • Поможем реализовать профессиональное освещение спортивных залов высокое качество, реализация проектов любой сложности по самым выгодным и низким ценам

Унікальний дизайн і яскраве розсіяне світло виконають відразу кілька функцій - створять рівномірний заливающее освітлення і ефектно доповнять дизайнерські рішення інтер'єру спортивного залу.

Основний показник, який визначає якість світла на спортивному майданчику, це його рівень, який залежить від того, заняття яким видом спорту на ній передбачені. При цьому дотримання встановлених норм в однаковій мірі стосується як невеликих, так і великих спец спортивних залів, в яких проводяться змагання, а також невеликих майданчиків і залів в фитнесклуб. У спорт залах з трибунами місткістю до 800 зпосетітелей, призначених для проведення масових міських і обласних змагань, рівень освітленості на порядок вище. При більш глобальної місткості залу - освітленість приймається 500, а освещеніеповерхності рингу (наприклад, таких як змагання з боксу) - 1000 лк. Вертикальне освітлення вимірюється в площині, яка проходить через поздовжню вісь поля ігор, а для гри в баскетбол забезпечується освітленість поверхні щитів з боку кілець.

Освітлення універсальних спортивних залів має передбачати вимоги всіх видів спорту, заняття якими передбачені в комплексі. Рівень освітлення критих спортивних споруд також має свої норми.

Крім необхідного рівня освітлення в спортивних залах дуже важливий зоровий комфорт. Ці складові відображаються на ефективності тренувального процесу і може вплинути на результати змагань. Тому дуже важливо правильно розташувати світильники виходячи з особливостей кожного конкретного виду спорту.

Для ігрових видів спорту, в яких важливо спостереження за рухом уздовж ігрового поля (м'яч, гравці) рекомендується проектувати верхнебоковую систему освітлення. Верхнє світло переважно використовувати для наземних видів спорту, в яких лінія зору спортсменів і глядачів спрямована переважно вниз (ковзанярський спорт, хокей з шайбою, керлінг).


Похожие публикации