Навигация+

Одеса

Опубликовано Декабрь 5, 2017 – 19:47

Міліонний місто Одеса все більше набирає популярність як морська курорт. Практично все його берегова лінія, від Крижанівки на північ до Чорноморка на південь, зайнята піщаними пляжами та базами відпочинку.

Понежившись на одній із одеських пляжів і вкусно купившись у теплі Чорному морі, турист може відправитися на одне з численних та цікавих екскурсій по місту. Історичний центр Одеси є кандидатом на внесення до списку Всемирного наследия ЮНЕСКО. Тут збережено кілька сотень пам'яток архітектури, виставлених у найрізноманітніших архітектурних стилях.

В околицях Одеси знаходиться кілька відомих курортів: це Куяльник, Затока, Кароліно-Бугаз та інші. Екстремалов і сталкеров приваблюють північно-західні райони Одеси, де розташовані входи в найбільшу в Європі систему штучних підземних ходів.

Одесса - безпосередня. Вона складається з тисяч яскравих мелочей, які приємно дивуються, відкриваючи для себе чарівні дворики з зарослими плющем і виноградом будинків, дивовижною архітектурою, зустрічаючи колоритесних персонажів, буквально зібраних зі сторінок збірників класичних анекдотів. Одесса - вкусная и сытная. Можливо, справа в її соковитих фруктах з Привозу, прославленої кефалі і такий домашній і трохи забутий компот. А може, південне сонце і вітер з моря заставляють путника жадно спробувати цей місто на смак.

Одесу славлять її кольорові вулиці, райони і дворики, ми знаємо їх по пісням, анекдотам, книгам, побачили в фільмах, але не визнали, що це ніяк не Париж, а сама сама - Одесса-мама. Пушкинская, Гоголя, Базарная, Чайковского, на Малої Арнаутской наверняка до сих пор робить всю контрабанду, а як можна не пройтись по Дерибасівській, скажіть? Тим більше, що ця знаменита вулиця так любила пішоходів - приїжджають і місцеві, - що її навіть частково закрили для транспорту. Також хорош для неспешних променадів Приморський бульвар, звідси відкривається шикарний вид на море, яхти і круїзні суди, лениво проходячі по кромці горизонта.

Кстати про види. Гуляя по Одессе, можна надивити дивовижні та атмосферні фотографії, просто заглядаючи в арки і вивчаючи колишні дворики.

Зрештою, добре поселитися в Історичному центрі, по вранці гуляти до Привозу, потім відправитися поглянути на двір, смачно обідати в популярних закладах і відпочити на «Аркадії» або «Ланжероне» (там же залишатися для вечірніх тузів). Но не варто недооцінювати і райони, які можна назвати окраїнами. По морю на південь, майже до самого Черноморска, тянется Київський район, розбитий на безліч мелких районів і місць. Здесь зелено і спокійно, є багато хороших і не таких багатолюдних пляжів і приятної набережної. Севернее по берегу раскинулся Суворовский район. Поселившись в околицях селища Котовського або Лузановки, путешественник отримує відмінний пляж під боком з усією супутньої інфраструктурою, а також більш демократичні ціни на проживання, харчування та обслуговування.






Похожие публикации