На що звернути увагу при купівлі насіння
Початок дачного сезону - радісна пора для продавців насіння і спекотні дні для городників. І зараз як ніколи актуальна приказка: «Що посієш, те й пожнеш». Посієш огірки і помідори, а пожнеш ... Може бути, зовсім нічого.
На що звернути увагу при купівлі насіння? Де їх краще купувати: в спеціалізованому магазині або з рук, у приватника? Чи можна за зовнішнім виглядом насіння зрозуміти, якісні вони чи ні? Чи можна вірити зображенні врожаю на пакетику або це просто реклама?
- Предлагаем преобрести семена почтой по украине по самой низкой и выгодной цене. Широкий ассортимент продукции, качественная консультация- гарантия экономии средств и времени
Часи, коли дачники вирощували на своїх ділянках виключно буряк, моркву, капусту, цибулю, відходять у минуле. Як нам розповіли експерти, вирощування цих овочевих культур стало економічно недоцільним, так як їх дешевше купити в найближчому супермаркеті. На дачі краще посадити за грядці огірків, перців, помідорів, баклажанів. Не забудьте про зонтичні рослини (петрушка, кріп, кінза), салатні культури, часник, цибуля-порей: в магазині вони завжди коштують дорого.
Багато дачники задаються питанням: «Які насіння вибирати для посадки - вітчизняної або зарубіжної селекції?» Експерти сходяться на думці: незалежно від виробника головне - купувати сорти і гібриди, які внесені до Державного реєстру Республіки Білорусь для вирощування на території республіки. У Держреєстрі зареєстровані 938 сортів і гібридів 70 овочевих культур зарубіжної та вітчизняної селекції, в т.ч. 126 селекції РУП «Інститут овочівництва». Вибір сортів величезний: очі розбігаються. Що ж вибрати городнику? Тут, як то кажуть, на різні смак і колір. Кому-то буде досить посадити кілька грядок з томатами і огірочками, а для кого-то присадибна ділянка - це джерело додаткового доходу. Для одних городників важливі смакові якості, для інших - зовнішня привабливість. Деякі дачники воліють помідори черрі, інші - великі помідори, а є і ті, кому подобаються середні з щільною шкіркою - для консервування.
Звичайно, вітчизняні сорти краще адаптовані до наших кліматичних умов. Особливо це стосується стійкості до хвороб, так як расовий склад хвороб в кожному регіоні унікальний. Крім того, насіння вітчизняних сортів і гібридів дешевше, ніж зарубіжних.