Навигация+

​Як оптимізувати бюджет при будівництві будинку

Опубликовано Август 10, 2019 – 13:36

Свій будинок або квартира? Така дилема постає перед людьми, які починають вирішувати житлове питання. І якщо спір вирішився на користь будівництва власного будинку, майбутнього щасливого домовласника очікують кілька незабутніх років, протягом яких він отримає унікальний досвід в таких сферах, як менеджмент, логістика, дизайн. А якщо бюджет обмежений, то і в економіці.

Срочную доставку из Харькова в Киев Вы можете заказать на сайте https://optima.fm/taxi-kiev по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

У процесі порівняння і підрахунків можна з'ясувати, наприклад, що королем економії серед покрівельних матеріалів традиційно залишається шифер. Крім ціни, він виграє у конкурентів завдяки своїй довговічності, надійності, правильної теплопровідності і багатьом іншим якостям.

Будівництво - справа витратна

Якщо будинок будується для себе, не на продаж, то витрати зростають пропорційно перфекціонізму власника. Тоді і матеріали вибираються більш ретельно, і роботи ведуться за всіма правилами, ретельно. Кошторис може істотно змінюватися від початку до завершення будівництва, зазвичай - в бік збільшення.

Коли будівництво в розпалі, у власника будинку часто виникає спокуса заощадити. Фото з архіву комбінату «Хвиля»

Коли витрати починають значно перевищувати первісну кошторис, у майбутнього домовласника виникає спокуса заощадити. Але як це зробити так, щоб урізання бюджету на відбилося на кінцевому результаті? Пам'ятайте непорушні заповіді:

1. Фундамент - це основа, він повинен бути бездоганним, на нього зазвичай йде третина всіх запланованих в кошторисі грошей.

2. Проект будинку з усіма інженерними комунікаціями необхідний для будь-якого будинку, інакше на переробки піде дуже багато грошей.

3. Самі комунікації повинні бути відмінної якості, щоб якомога довше згодом не вимагали ремонту.

4. Не можна вибирати дешеві і неякісні матеріали для даху. Якщо є потреба в оптимізації бюджету, краще віддати перевагу не модним і тому дорогим, а простим і функціональним варіантів покрівлі.

За допомогою правильно підібраного покрівельного матеріалу легко оформити будинок і все надвірні споруди в єдиному стилі. Фото з архіву комбінату «Хвиля»

За рахунок чого можна безболісно знизити вартість покрівлі?

Форма даху. При однаковій площі будинку складні багатоскатні покрівлі вимагають більше матеріалів і більшої майстерності при монтажі, ніж звичайні двосхилі. І те, і інше сприяє зростанню сум в кошторисі.

Утеплення горища. Якщо надалі не планується часто використовувати горищне приміщення в якості допоміжного або господарського, на його утеплення та оздоблення не доведеться витрачати грошей. «Холодна» дах обійдеться значно дешевше, оскільки складається тільки з пароізоляції, і, власне, покрівлі. Але не кожна покрівля може обійтися без звукоізоляції та утеплення. Наприклад, криті металом даху в обов'язковому порядку тепло- і звукоізоляційні, так як метал відверто поганий з точки зору захисту верхнього поверху і горища від шуму і високих / низьких температур.

Кріплення. Саморізи з вуглецевої сталі з шайбою і гумовою прокладкою, з полімерним покриттям прослужать не менше, ніж саморізи з нержавіючої сталі, а коштують в два рази дешевше. Крім того, не для всіх видів покрівлі використовується кріплення в звичному розумінні. Направляємі покрівельні матеріали монтуються без єдиного шурупа, але роблять їх зазвичай для односхилих дахів.

Бруски та металовироби для обрешітки. Легкі покрівельні матеріали, такі, як профлист, беззахисні перед відносно сильним вітром. Щоб аркуші не тіпало на вітрі, їх потрібно кріпити до решетування в максимальній кількості місць, та й сама решетування повинна бути частою. В цьому плані шифер поза конкуренцією. За ГОСТом лист шиферу кріпиться в чотири місцях, а якщо врахувати накладання листів, то на два листа припадає лише шість точок кріплення, тому мінімальна площа контакту з латами.

Покрівельний матеріал. Найбільша стаття витрат у випадку з дахом - покрівельний матеріал. Звичайно, на його вибір впливають не тільки міркування вигоди, але і інші параметри, тому має бути порівняти кілька складені варіантів, щоб зрозуміти, наскільки вигідно буде заощадити в поточний момент, але витратити, ймовірно, набагато більше з плином часу. Крім вартості самого матеріалу потрібно врахувати, що не всі вони зручні в монтажі, і це безпосередньо позначиться на швидкості і ціною робіт.


Похожие публикации