Навигация+

​Властивості моторних масел

Опубликовано Ноябрь 12, 2018 – 16:46

В'язкість - міра плинності. Взимку моторне масло має бути настільки рідким, щоб після запуску холодного двигуна відразу забезпечити всі елементи і вузли двигуна мастилом. Влітку у зв'язку з високими температур двигуну необхідно масло володіє властивостями не дають змоги зриватися мастильної плівці при високих температурах.

Різноманітність моторних масел на прилавках магазинів часом вводить в ступор рядового покупця. Спробуй розібратися що до чого, життя не вистачить. А його треба купити і виконати заміну моторного масла. Чим відрізняються масла для двигуна внутрішнього згоряння? Начебто масло як масло, а властивості у всіх різні. Я не стану відкривати Америку, моторні масла виготовляють з базового масла (основа) і присадки, точніше набору присадок. Від набору присадок в базовому маслі залежать властивості масла.

Вы можете арендовать ретро автомобили на свадьбу по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

А тепер докладніше про властивості моторних масел від А до Я:

антиокислювальні властивості

Відповідають за старіння моторного масла, термін його служби, інтервал заміни. Антиокислювальні присадки (антиоксиданти) уповільнюють процес будови шляхом захисту основи масла від дії кисню повітря, перешкоджаючи процесу окислення. Теоретичний існує можливість повністю запобігти окисленню основи масла але на практиці поки тільки лонглайв.

антикорозійні властивості

Характеризують здатність масла запобігати корозії деталей двигуна, виготовлених з кольорових металів (бронзові втулки, антифрикційне покриття підшипників колінчастого вала і т. Д.).

протизносні властивості

Властивості моторного масла спрямовані на запобігання механічного зносу деталей двигуна і корозійного зносу циліндрів, поршнів, кілець.

Механічного зносу схильні до пари тертя - зв'язані деталі, що рухаються відносно один одного. При невеликій швидкості переміщення і великих навантаженнях масло не повністю розділяє деталі, і вони контактують один з одним - сухе тертя призводить до руйнування. Для запобігання зносу і руйнування деталей в моторне масло вводять протизносні присадки.


Похожие публикации