Навигация+

​Вибираємо керамічну плитку

Опубликовано Март 14, 2019 – 18:16

Сьогодні будівельний ринок має широким асортиментом керамічної плитки. Тому здебільшого споживачів важко зорієнтуватися при виборі ...

Класифікація та технічні характеристики керамічної (кахельної) плитки

Потрібно враховувати, для якого приміщення призначається плитка, і як вона повинна виглядати. Виходячи з цього, можна визначитися з її основними характеристиками.

Вы можете купить качественное кресло для персонала престиж по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Характеристики керамічної плитки

Основний параметр керамічної плитки - це ступінь зносостійкості. Цим параметром керамічна плитка для ванної кімнати ділиться на п'ять різновидів.

Менш ізностойкій матеріал краще використовувати в спальні, наприклад. В інших приміщеннях він швидко зіпсується.

Перші три з зносостійкості виду плитки є достатніми для використання в будинку, матеріал третього типу вже підходить для використання на балконі, кухні, в передпокої або санвузлі, в місцях з найбільшим навантаженням.

Плитка четвертого типу використовується для громадських приміщень невеликої площі, наприклад, кафе.

Керамічну плитку п'ятого типу використовують незалежно від пори року в супермаркетах та інших приміщеннях з дуже високою прохідністю людей в вуличному взутті. Все вище перераховане відноситься до плитки з маркуванням «ступня» на темному тлі, заштрихований під нею підлогу показує ступінь її зносостійкості.

Перш, ніж купити керамічну плитку, треба знати: маркування «сніжинка» вказує на морозостійкість матеріалу і можливість використання на вулиці. Рельєфний кахель найкраще використовувати для підлоги, так як він майже не ковзає.

Маркування «рука» вказує на те, плитка призначається для стін і стійкість до механічних впливів у неї менше.

На плитку завжди нанесена вся інформація про неї:

 • вид;
 • зносостійкість;
 • розмір;
 • сорт;
 • колір.
 • Маркування АА позначає, що матеріал не боїться впливу хімічно активних речовин і переносить всі види чисток. З'ясувавши всі нюанси з технічними характеристиками, переходите до вибору кольору, малюнка, форми.

  Для маленьких приміщень підійде плитка світлих м'яких відтінків, здатна візуально розширити простір. Темні тони допускаються як прикраси або вставки. Кераміка з вертикальним малюнком або прямокутна світла плитка піднімуть невисока стеля кімнати.

  Сучасні виробники випускають не тільки квадратну і прямокутну плитку, але і трикутної форми. Вельми популярна мозаїчна плитка. Колірна палітра керамічної плитки різноманітна.


  Похожие публикации