Навигация+

Полтава і переломні моменти історії

Опубликовано Январь 28, 2019 – 20:39

Ці позиції забезпечать фланговий вогонь проти наступаючих шведів і допоможуть захистити основний табір.

8 липня шведський виступив з ініціатівойі напали незадовго до світанку. Левенгаупт командував піхотою, яка просувалася до основного російського табору. Його початкові накази не брали до уваги редути, і деякі офіцери зупинилися, щоб захопити їх, що варто було шведського часу і втрат. Один піхотний батальйон з 2600 чоловік один за іншим атакував редути. Це залишило їх в повній ізоляції, і вони були змушені здатися, що коштувало шведської третини їх піхоти на полі. Інша частина шведської піхоти досягла вузької долини перед російським табором до 8:30. Вони зупинилися на дві години, чекаючи решту свого піхоти. Зрештою, Пітер вирішив вивести свої піхотні війська на 20 000 чоловік з табору і вишикувався в дві лінії за підтримки шістдесяти восьми знарядь.

Самые важные и главные события в городе Полтава и области доступны на Сайты Полтавы и доступны в любое удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.

Після 45-хвилинного артилерійського обстрілу обидві сили рушили назустріч один одному. Чудові російські цифри означали, що вони обійшли обидва боки шведської піхоти, якій також не вистачало якоїсь послідовної кавалерійської підтримки. Левенгаупта вдалося прорватися через першу російську лінію, але він не зміг зберегти свій імпульс, і росіяни почали наступ на змучених шведських солдатів, яких незабаром змусили відступити. Коли в бій вступила російська кавалерія чисельністю 10 000 чоловік, битва перетворилася на розгром, і шведська армія відступила в повному безладі.

Втрати Швеції в Полтаві з точки зору жертв і укладених налічували понад 10 000 чоловік. Три дні по тому велика частина решти шведської армії здалася російським в Переволочна. По суті, шведська армія перестала існувати. Чарльзу вдалося втекти на південь в Османську імперію, де він провів п'ять років у вигнанні. Полтава була переломним моментом. Росія могла тепер домінувати на польських і прибалтійських землях без будь-якої шведської опозиції, і Петро став провідним правителем в регіоні.

Втрати: шведи, не менше 10 000 убитих, поранених або захоплених в полон з 25 000; Росіяни, 4500 убитих або поранених з 40000.


Похожие публикации