Навигация+

Особливості історії українських міст

Опубликовано Февраль 27, 2019 – 11:58

Євген Петрушевич виступив проти цього союзу, і 16 листопада він та інші в уряді диктатури Західної провінції Української Народної Республіки залишили Кам'янець-Подільський до Відня. Днем раніше Федір Швець і Андрій Макаренко, два з трьох залишилися членів Директорії, виїхали за кордон за державним бізнесом і дали Петлюру повноваження діяти від імені Директорії. Петлюра і уряд і армія УНР залишили Кам'янець-Подільський на Волині, а 17 листопада поляки окупували Кам'янець-Подільський. Самые актуальные и важные события в Украине доступны на портале ikyyanyn.com  и доступны в удобное время бесплатно и без регистрации.

Наприкінці листопада армія Української Народної Республіки опинилася в оточенні більшовицьких, польських і білих сил на Волині. У грудні командири УНР і армії відмовилися від регулярної війни за партизанську тактику проти більшовицьких і денікінських сил і почалася перша зимова кампанія. Симон Петлюра поїхав до Варшави, щоб приєднатися до віце-прем'єра Андрія Лівицького, намагаючись вплинути на ставлення держав Антанти.

16 грудня більшовики втретє зайняли Київ. До середини лютого 1920 року вони витіснили армію Антона Денікіна з України за допомогою утворень Української галицької армії (Червоної української галицької армії), яка приєдналася до них у січні. Таким чином, до початку 1920 р. Волинь і західні Поділля були окуповані польською армією, а решта України перебувала під контролем більшовиків.

Тим часом українські емісари у Варшаві почали переговори, сприятливі для поляків, в результаті яких Варшавський договір від 22 квітня 1920 р. Підписав Симон Петлюра і Юзеф Пілсудський. Умови договору, особливо здача на озброєння західноукраїнських територій Польщі, викликали болісні і глибокі розбіжності між українцями. У результаті уряд Ісака Мазепи подав у відставку, а новий уряд Української Народної Республіки - останній на українській землі - утворився у травні 1920 року В'ячеславом Прокоповичем.






Похожие публикации