Навигация+

​Етапи розмитнення авто і тонкощі митного оформлення.

Опубликовано Ноябрь 12, 2018 – 17:05

Перше що варто зробити, це знайти кваліфікованого митного брокера. Це не обов'язково будемо ми, але брокер повинен бути компетентний, від цього залежить наскільки приємно або неприємно пройде оформлення вашого автомобіля. З обраним вами, митним брокером, слід укласти договір, де буде викладено повний обсяг роботи, яку він зобов'язується виконати (ми розберемо її нижче). Заручившись підтримкою професіонала ЗЕД і уклавши з ним договір, можна вирушати за автомобілем своєї мрії. Відповідно до закону 3251, в якому йде мова про зниження акцизного збору на автомобілі, що були у вживанні, потрібно вибирати авто від 2010 року, які відповідають екологічному стандарту євро 5. Коли ви або уповноважена особа купили авто, скан копії технічного паспорта і інвойсу (договір купівлі продажу) потрібно будь-яким зручним способом передати брокеру. На підставі цих документів в спеціальній програмі прораховується сума фінансової гарантії за курсом на день подачі ПД (попередньої декларації).

Що таке фінансова гарантія?

Если вы купили авто из за границы, тогда таможенный брокер растаможка авто придется Вам как нельзя кстати. Стоимость услуг Вас приятно удивит.

Це сума податків на ваш автомобіль, при розрахунку якої береться за основу інвойсної вартість автомобіля (сума зазначена в договорі купівлі продажу). Отриману суму потрібно перерахувати на реквізити української митниці від імені власника, вказавши призначення платежу - оплата митного податку. Коли гроші потрапили на рахунок митниці, потрібно подати заздалегідь підготовлену митним брокером ПД.

Що таке ПД і яку роль вона відіграє при розмитненні авто?

Попередня декларація тому і називається попередньої, що завчасно повідомляє митний орган про в'їзд на територію України транспортного засобу з метою подальшого оформлення в режимі імпорт, простіше кажучи розмитнення автомобіля. ПД послужить документом, на підставі якого ваш автомобіль заїде на територію України.

Які потрібні документи для оформлення ПД?

Скан копії:

1. Технічний паспорт, тайтел, бриф.

2. Інвойс, купча, договір купівлі продажу, рахунок фактура.

3. ІПН власника.

4. Паспорт власника,

чек про оплату фінансової гарантії.

Яким чином вибирати і оформляти авто за кордоном України читайте в інший нашій статті за посиланням. Сьогодні будемо розбирати суто питання розмитнення авто в Україні.

Коли ПД подана митним брокером в електронному вигляді на митницю, їй присвоюють номер, назвавши який ви перетинаєте кордон. Вам і вашому автомобілю на пункті в'їзду дадуть тимчасовий термін доставки до місця реєстрації. Це буде митний термінал в вашому місті, де буде проходити фінальний етап розмитнення автомобіля. По прибуттю автомобіля в місце розмитнення, необхідно закрити доставку. Для цього необхідно звернутися до інспектора, який відповідає за доставку і надрукувати:

 • акт огляду,
 • витяг з ПД, купчу,
 • техпаспорт,
 • інвойс.
 • Все вище перераховане потрібно надрукувати печаткою митного терміналу за місцем доставки автомобіля.

  Щоб не занурювати своїх клієнтів в бюрократичну рутину, зазначену процедуру робить наш агент з митного оформлення.

  Після закриття доставки для визначення митної вартості автомобіля, митний орган часто вимагає експертизу комерційної вартості авто. В такому випадку власником пишеться заява на ім'я судового експерта з проханням визначити комерційну вартість авто. Коли цей висновок готове, воно додається до імпортної основної декларації та її подають на оформлення. Якщо інвойсної вартість проходить, то доплачувати до фінансової гарантії нічого не потрібно, якщо ж вартість підвищують, то платежі перераховуються за курсом на день подачі декларації і необхідна сума доплати вноситься власником авто. Коли митниця дає по декларації позитивну відповідь, автомобіль випускається в вільну експлуатації з напрямком в МРЕО і Терменом постановки на облік. Також на транспортні засоби потрібно сертифікат відповідності. Якщо в техпаспорт є відмітка євро 5, то автомобіль може бути оформлений без даного сертифіката. Однак він знадобиться при постановці на облік в МРЕВ.

  Підсумуємо ваші дії:

  митний брокер

  придбання автомобіля

  відправка документів

  внесення фінансової гарантії

  доставка за місцем оформлення.


  Похожие публикации