Чи є в Житомирі області злодії в законі.
Чи є в нашій області «злодії в законі»?
- За 20 років роботи в прокуратурі я не зустрічав жодного «нашого» коронованого злодія. Мабуть, як співав Висоцький, «... справжніх буйних мало - ось і немає ватажків ...». Взагалі злодії в законі з'явилися ще за часів ГУЛАГу як посередники між кримінальниками і політичними. Вже давним-давно немає ГУЛАГу, помер СРСР, і немає нічого дивного в тому, що злодійська ідея вироджується. Мені зустрічалися короновані злодії, які навіть у в'язниці ні разу не були! Це ж ні в які ворота, панове! Основна маса злодіїв, які відвідують Житомирську область, - вихідці з Кавказу та Росії.
Все интересные и главные события в Житомере собраны на портале zhytomyr-online.com и доступны к просмотру бесплатно и без регистрации, в любое удобное для Вас время.
- Місця позбавлення волі на Житомирщині - вони «червоні» або «чорні»?
- Вся область давним-давно вже «червона», контрольована адміністрацією. Єдина «чорна» територія - Бердичівський виправний центр № 108. Хоча як може бути «чорним», тобто керованим блатними, установа відкритого типу, я не розумію. У всіх випадках «кольору» місць позбавлення волі визначають самі зеки і думка їх багато в чому суб'єктивне. Наприклад, загальновідомо, що зони і в'язниці Донецького регіону «червоні». Але ув'язнені, яких перевели звідти до нас, розповідають про тамтешні порядки таке, що, з точки зору житомирського арештанта, на Донбасі все чорніше антрациту! Це один погляд на проблему. Інший погляд: у всіх виправних установах порядок у великій мірі залежить від начальника, його вольових, організаторських якостей, досвіду і принциповості. Змінюється начальник - і в'язниця, колонія дуже швидко можуть «перефарбуватися».
- Створюється враження, що за гроші в місцях позбавлення волі можна вирішити всі питання ...
- Все, та не все. Коль скоро укладені поки ще не виходять вечорами на вулицю, щоб пройтися по найближчих барах, значить, рівень корупції «з того боку паркану» нижче, ніж в усьому іншому суспільстві. І це при тому, що зарплати рядових співробітників від 1200 до 2000 гривень! Чи можна на таку зарплату утримувати сім'ю? Звичайно ж ні. Ось і роблять співробітники виправних установ різні правопорушення. За невеликі, до речі, суми. Наприклад, передача укладеним мобільника коштує всього від ста гривень. Правда, знову спечений абонент телефонної мережі, можливо, не знає, що у адміністрації є апаратура, що дозволяє виявити мобільний телефон в будь-якому місці, навіть якщо з нього вийнята батарейка, а сам телефон замурований в цегляну стінку, - все це з часом позначиться на « абонплаті ». Цікава ситуація: і апаратура для виявлення телефонів є, і кількість телефонних апаратів у зеків не зменшується.
Не так давно співробітників житомирської в'язниці і колонії спеціальна комісія перевіряла на причетність до різними корупційними схемами. Тих, хто поставляє арештантам заборонені предмети і жінок, комісія, звичайно ж, не виявила. Зате виявила, що один із співробітників у вільний час підробляв таксистом. А інший чергував в приватній охоронній фірмі. Звичайно, запеклих корупціонерів одразу ж звільнили. Взагалі щорічно за різні порушення з виправної системи області звільняють 2-3 людини.