Навигация+

Чернівці - столиця Буковини

Опубликовано Январь 24, 2019 – 07:55

МІСЬ ЧЕРНІВЦІ ТА СЕВЕРНА БУКОВИНА

Розташована в південно-західній Україні, між середньою річкою Дністер і основним ареалом Карпат, Буковина є перехідною землею між Україною та Румунією. Назва цієї території походить від великих лісових буків (бук) і датується кінцем XIV століття, коли вона позначала землі на молдавсько-польському кордоні. З історичної точки зору це стратегічно важлива прикордонна зона між Галичиною та Молдавією.

Самые важные и главные события в городе Черновцы и области собраны на портале chernivtsi.name и доступны в удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.

Перехідне положення Буковини вплинуло на його історію; воно належало Галицько-Волинському князівству, потім Молдавії. Польський і угорський впливи перетиналися тут у 14 та 15 століттях. У 1774—18 Буковина перебувала під владою Габсбургів у складі Австрійської імперії. У 1919-40 і 1941-4 роках вся Буковина належала Румунії. Лише в 1940 році Буковина розділилася, приблизно по етнічній лінії, між Україною та Румунією. Сьогодні Чернівецька область або більша частина північної Буковини розташована в Україні, тоді як більшість районів Сучава або південна Буковина належить Румунії. Нинішній політичний кордон не зовсім співпадає з етнічним кордоном: Румунія містить південну частину українського етнічного півострова з Серетом і низку гірських сіл, а Україна містить румунський етнічний клин, який поширюється на Чернівці. Чернівці - столиця Буковини та найбільше місто в регіоні ... Дізнайтеся більше про місто Чернівці та історичну Буковинську область, відвідавши наступні записи:

БУКОВИНА. У ранні часи Буковина була заселена фракійськими племенами гетів і даків. У 10 столітті область ввійшла до складу Київської Русі. Коли ця держава була розділена в кінці 11 століття, Буковина була зрештою включена до Галицько-Волинського князівства. З монгольським вторгненням в 1241 році Буковина потрапила під татарське панування. Коли угорський король Людовик I розбив татар у 1342 році, південна Буковина перейшла під угорське панування. У цей період на Буковині почали селитися румуни з Трансільванії і Марамуреш. Воєвода Богдан I, засновник молдавської держави, звільнив Буковини з Угорщини. Відтоді до 1774 Буковина належала Молдавії і поділяла її долю. У 1774 році, скориставшись російсько-турецькою війною, Австрія приєднала частину північної Молдавії, яка включала Чернівці, Серет, Радауці та Сучава. Нова адміністративна одиниця отримала назву Буковина (вперше використана в документі 1412 р.).


Похожие публикации